Medical masszázs

Választható masszázskezelések

 

Lávaköves masszázs

 

A forró lávaköves masszázs során a masszőr felmelegített lávaköveket használ a mélyebb relaxáció és izomlazítás elérése céljából. Először masszázsolajjal masszírozza fáradt testét, majd utána használja az előre felmelegített lávaköveket, melyek közül néhányat a test bizonyos energia központjain hagy. A hőhatás kedvező élettani előnyeire épülő masszázstechnika kellemes és nyugtató élményt nyújt fáradt, elgémberedett végtagjainak.

 

 

Néhány fontos tudnivaló:

A lávaköves masszázs aromaterápiával való együttes használata még jobban elősegíti a stressz oldást és egy harmonikus, kiegyensúlyozott állapot elérését.

A lényeg, hogy Ön érezze és megtapasztalja a hőhatás és a lávakövek használatának érdekes elegyét és jótékony idegrendszert nyugtató hatását a masszázs során.

A forró bazalt kövekben lévő magas vastartalom segít abban, hogy a kövek a hőt viszonylag hosszú időn keresztül megtarthassák.

 

Forró lávaköves masszázs pozitív élettani hatásai:

 

 

 

Svédmasszázs

 

A svéd masszázs, a masszázs egyik legelterjedtebb fajtája. Ez az alapja a gyógymasszázsnak és a sportmasszázsnak valamint a szegmentmasszázsnak is, melyek a svéd masszázs fogásait használják.

 

Cél: az izomfájdalmak csökkentése, letapadt izmok felszabadítása.

Ajánlom: ülő foglalkozást végzőknek, hát, váll- és derékfájdalmakban szenvedőknek.

 

 

Sportmasszázs

 

A fizikai erőnlét javítására, az izmok lazítására és erősítésére szolgál. Ez a masszázs technika a mélyizomzatot célozza meg erős gyúró fogások által. Legelterjedtebb alkalmazása sportolás előtt és után. Sportolás előtt fellazítja a letapadt izmokat így terhelhetőbb lesz az egész izomzat, erőteljes teljesítménynövelő hatása van. Sport előtt az izomhúzódás, gyulladás, és egyéb sérülések sokkal kisebb eséllyel fordulnak elő. Sportolás után a masszázs célja, hogy a felgyülemlett salakanyagot és tejsavat eloszlassa a szövetek közül, hogy az hamarabb kiürülhessen, ezáltal regeneráló hatása van, és az izomláz ezáltal elkerülhető. Ajánlott sportolóknak, mozgáshiányos életet élőknek, folyamatos fizikai munkát végzőknek, merev-feszült izomzat esetén, továbbá sérülések után meggyorsítja a gyógyulási időt.

 

 

Frissítő relaxáló masszázs

 

A megfáradt test és lélek ellazítása az elsődleges szempont. Az általában keveset mozgó embereknek ajánljuk.

Hatásában és céljában megegyezik a sportmasszázzsal. Lényege a test összes izmára kiterjedő, erőteljes, frissítő, élénkítő kondicionáló masszázs.

Hatására az izomzat teljesítőképessége nő, ezáltal az izommunka gyorsabb és kitartóbb lesz, javul az izomzat vérellátása.

A masszírozást azonban nem tekinthetjük közvetett edzésnek, mivel erős izomzat csak rendszeres izommunkával érhető el. A tonizáló hatás azzal magyarázható, hogy a masszírozás során fokozódik az izomzat vérellátása, így rugalmasabbá válik és könnyebben nyúlik, (ezzel természetesen közvetve hozzájárul az izom fejlődéséhez sportolás után) és csökken a sérülés veszélye is.

 

 

Ajánlom: a stresszes életmódot folytatóknak és azoknak, akik szeretnének egy óra kényeztetést, kikapcsolódást, ellazulást.

 

 

Talp, láb masszázs

 

A nap végén elfáradt láb is igényli a törődést. Annál is inkább, mert a szívtől legtávolabb eső végtagunk a láb, melynek vérkeringésére szintén oda kell figyelni. Talpunkon rengeteg idegvégződés és reflexiós pont található, melyek kapcsolatban állnak testünk egy-egy pontjával, belsőszervével. A talpmasszázzsal végzett stimulálás a megfelelő pontokon a következő hatásokat fejti ki: javítja a vérkeringést, fokozza a kiválasztást, mely erőteljes méregtelenítést eredményez. A kezelés régiói a lábfej, majd a lábujjak, talp, talpélek, tenárok és végül a sarok.

 

 

Aromamasszázs

 

Az aromaterápiás masszázs a mai korban az egyik legelterjedtebb masszázsfajtának számít. A masszázs már önmagában is számos kedvező tulajdonsággal bír: oldja a stresszt, relaxál és javítja általános közérzetünket. Illóolajok hatására a masszázs jótékony ereje még intenzívebbé válik, így egy kellemes aromamasszázst követően valóban úgy érezzük magunkat, mintha kicseréltek volna.

 

Az aromamasszázs hatásai:

 

 

Mézes masszázs

 

A masszázst itt is teljes testradírozás előzi meg. A masszázs során a bevitt hatóanyagok regenerálják, táplálják, kisimítják, védik, frissítik a bőrt. A méz magas enzim, vitamin, és ásványi anyag tartalommal bír. Ellazító-relaxáló masszázs, mely ápolja a testet, és a lelket.

 

 

Paprika olajos masszázs

 

Alakformáló és cellulit kezelés

 

Ez tipikus magyar kezelés, mivel a paprika híres magyar fűszernövény. Nagyon jótékony hatással van a cellulitra, a kapszaicin nevű kivonata. A bőrt melegíti, fokozza a vérbőséget, ezáltal megindítja a vérkeringést és hatékonyan bontja a zsírt és a cellulitiszt.

Masszírozott testrészek: láb, comb, fenék, csípőtájék.

 

 

Jótékony hatásai:

 

 

 

Gyógymasszázs

 

A gyógymasszázs a fizioterápia része. Az orvos állítja fel a diagnózist, ami alapján a gyógymasszőr elvégzi a szükséges kezeléseket. Ebben az esetben a masszázs általában csak része a teljes kezelésnek és csak a legritkább esetben végzi maga az orvos. A gyógymasszőr által végzett kezelés célja a gyógyítás. Itt szeretném felhívni a figyelmet, hogy a masszázs első sorban preventív kezelés és tulajdonképpen egy passzív izommozgásnak felel meg. Mint minden mozgásnál, sportnál, itt is a rendszerességen van a hangsúly. Enyhébb panaszok esetében azonban elegendő a kúra szerű használata.

Gyógymasszázsom a svédmasszázs ismert fogásaiból, valamint manuálterápiás elemekből építkezik. Lassú, nyugodt tempóval történik a masszázs, melyben a problémás, esetleg beteg testrészek nagyobb hangsúlyt kapnak. Éppen emiatt a különösen nagy körültekintéssel végzett kezelések közé sorolnám. Ami még megkülönbözteti a többi masszázstól, hogy a legaprólékosabb lépésekkel halad porcikáról porcikára keresve a fájó gócpontokat, kialakult blokkokat, csomókat és izom letapadásokat. Bizonyos esetekben egy előírt gyógytorna, vagy gyógyszeres kezelés mellett hatékony eredményeket érhet el a gyógyulásban rendszeres gyógymasszázzsal.

 

A gyógymasszázs szervezetünkre gyakorolt kedvező hatásai:

A gyógymasszázs lazítja a stressz miatt görcsössé, feszültté vált izmokat. Ezek a görcsök gyakran okoznak fájdalmat, megnehezítik a szervezet pihenését. Ebben az esetben a masszázs célja, hogy az izmok a megfelelő fogások és a súrlódás folyamán keletkezett hő hatására ellazuljanak, a görcsök megszűnjenek, a feszültség és a fájdalom enyhüljön.

 

A gyógymasszázs fokozza a szervezetben a „boldogsághormonok” az endorfinok termelődését. Alkalmazása serkenti a szerotonin és az endorfin véráramba jutását. Ezek a hormonok kiemelkedő szerepet játszanak a depresszió leküzdésében, hangulatunkat kedvezően befolyásolják, emellett fájdalomcsillapító hatásukat is fontos megemlíteni.

 

Valamint kombinált kezelések. Hátfájás, derékfájdalom, ízületi fájdalmak, letapadt, kötött, fájdalmas izomcsomók kezelése tradicionális módszerekkel.

 

 

 

Részmasszázsok

 

Egy teljes testmasszázs kb. egy órát tart, és heti két alkalomnál sűrűbben nem javasolt igénybe venni, mivel az túlmasszírozáshoz, fáradtsághoz, izomlázhoz vezethet. Egyidejűleg általában csak valamely terület masszázsára kerül sor, amit részmasszázsnak nevezünk. Ezek közül első helyen a hátmasszázst említjük, mivel az a leggyakoribb.

 

 

Hátmasszázs

 

A hátmasszázs során a vendég a hasán fekszik, bokája alá a masszőr hengerpárnát helyez, hogy izmai ellazuljanak. Ez a masszázs különösen alkalmas a feszültségoldásra. A modern életforma általában megterheli az emberek hátát, ezért is érdemes ezt a testrészt kezelni. A háti szakasz anatómiai értelemben véve a XII. hátcsigolyától az I. hátcsigolyáig tart, azaz a bordás részeket jelenti. A hátmasszázs viszont a keresztcsonttól a nyakszirtig történik. (A csigolyák számozása a svéd masszázs irányát mutatja, mivel az alulról felfelé tart). A hát kezelése során a masszőr külön gondot fordít a lapocka átdolgozására is, amelynek környékén általában fájdalmas izomcsomók találhatók.

 

 

Nyak-vállövi masszázs

 

Hasonlít a hátmasszázshoz, de nem érinti a hát alsó régióját. Hangsúlyos a vállöv izmainak - mellizmok, deltaizom, trapézizom - és a lapocka területének, valamint a nyakizmoknak az átdolgozása. Fejfájás, vállízület körüli lágyrészek gyulladása (PHS) és más egészségi problémák esetében alkalmazható hatékonyan. Ülve és fekve is végezhető. Ha nincs kizáró ok, a nyak-vállövi masszázs kimozgatással, a lapocka mobilizálásával társulhat. PHS esetén a masszázs kiegészül a kar kezelésével, erős fejfájás esetén a homlok, tarkó, halánték és a vállöv simításával.

 

 

Lumbogluteális masszázs

 

Ezt a nevet valószínűleg szemérmességből használják latinul, noha anatómiai-élettani szempontból igen fontos területről van szó, amelyről nem szégyen beszélni, és a többi testrészhez hasonlóan kezelhető. A lumbogluteális masszázs a farredőtől az I. ágyéki csigolyáig tart (amely közvetlenül az alsó borda alatt helyezkedik el), tehát a far és a derék régióját foglalja magába. Itt található testünk egyik igen nagy izma, a nagy farizom (musculus gluteus maximus), valamint a középső farizom, a kis farizom és a keresztcsont is. A lumbális gerincszakasz mellett fontos idegek kilépési pontja helyezkedik el. A masszázs hason fekve történik, tehát csakis a fartájékot és a derék hátsó részét érinti. Nagyon alkalmas a derékfájások, derékból kisugárzó hátfájások, csípőficam, lumbágó, isiász, csigolyabetegségek kezelésére.

 

 

Karmasszázs

 

A felső végtag kezelése a felkart, az alkart és a kezet együttesen jelenti, tehát az ujjhegyektől a vállig történik. Ezen belül hangsúlyosan a problémás részen dolgozik a masszőr. Fekve vagy ülve is végezhető.

 

 

Talp- és lábmasszázs

 

A teljes alsó végtag masszírozását jelenti, a lábujjaktól kezdve a farredőig, de kiterjeszthető a farizmokra is. Magában foglalja a talp átdörzsölését is, de ez nem tévesztendő össze a talpmasszázzsal. Az ugyanis külön képzettséget igényel.

 

 

Arcmasszázs

 

Ez a masszázs nem azonos a kozmetikai arcmasszázzsal; vivőanyag nélkül végzik. Fejfájás, krónikus gyulladások, perifériás facialis paresis (arcidegbénulás) kezelésére alkalmas, a centrális facialis paresis viszont ellenjavallata.

 

 

Mellkasmasszázs

 

A mellkasmasszázs nem azonos a mellmasszázzsal; a masszázs a bordakosár aljától a kulcscsontig tart, azonban az emlők elkerülésével. A masszőr tehát a mellek alatt, felett és között, az izmokon és a szegycsonton dolgozik, és sem férfiak, sem nők esetében nem masszírozza a mirigyes állományt. A mellkason végzett ütögetés hatékonyan szabadítja fel a tüdőgyulladás vagy más légúti megbetegedés, illetve a dohányzás során lerakódott nyákot, amely köhögéssel távozik a szervezetből.

 

 

Hasmasszázs

 

A vastagbél lefutása, szemből nézve az óramutató járása szerint (liver=máj, stomach=gyomor, colon=vastagbél, 5L=V. ágyéki csigolya). Székrekedés, puffadás, a hasizmok gyengesége esetén hatásos. Habár a hasmasszázs a svéd masszázs egyik része, mégsem végezhető svédmasszőri képzettséggel. Ennek oka, hogy a hasmasszázs közvetlenül a vastagbélre hat. Kizárólag szakképzett gyógymasszőr végezheti, és ő is csak orvosi utasításra. A kezelés során figyelni kell a húgyhólyag elkerülésére.

Ez a mély hasmasszázs nem tévesztendő össze a laikus által is végezhető egyszerű, nyugtató hatású simításokkal, amelyek csak a test felszínes rétegeire hatnak. De a simításoknál se feledkezzünk meg a helyes irányról, amely szemből nézve az óramutató járásával (azaz a vastagbél lefutási irányával) megegyezik.

 

Alakítsa masszázsait kedve és igénye szerint!

 

30 perc a gyors megoldás

 

60 perc az alapos masszázsért